Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Attyka

Data dodania: 2019-04-19
wyślij wiadomość

Dziś ocieplono nam attykę wieńczącą częścią płaską. Styropian grafitowy, grubość tutaj tylko 5 cm. Na elewacji będzie 20. Powinno to już być zrobione X czasu temu, tak samo jak cały dach płaski. Ekipa jednak jakoś już długo do nas się wybiera :) 

Ociepliliśmy również już komin, ponieważ zamierzamy go tynkować. Wykonawca proponował blachę, ale powiedzieliśmy stanowcze NIE.

Wnętrza nadal należą do naszego elektryka, ale nie ma się co spieszyć - tynki dopiero w czerwcu lub lipcu. 

My teraz szukamy odpowiedzi na pytanie dotyczące izolacji poddasza : WEŁNA CZY PIANA???Drogi kablowe - cz.1

Data dodania: 2019-04-09
wyślij wiadomość

Kolejny etap. Chyba jeden z przyjemniejszych, bo w końcu głośno mówione jest o wykończonych już wnętrzach. A dokładniej, jak je zelektryzować. Zaprzyjaźniony elektryk działa już ponad tydzień i jeszcze trochę u nas posiedzi. Nie przejmuje to nas, bo wysypał nam się tynkarz i teraz dopiero szukamy kogoś innego... Nie mieliśmy instalacji w naszym projekcie domu, więc wszystko dzieje się "w praniu" - codziennie idziemy, ustalamy jakąś przestrzeń i ten układ nam jak najbardziej pasuje. Jak dotąd ogarnęliśmy część frontową, czyli garaż, hall, łazienkę, jeden pokój i o dziwo - kuchnię. Za chwilę przechodzimy na poddasze, które przeszło małą transformację po montażu okien dachowych, a na koniec zostawiamy najtrudniejszy - nasz ogromny salon :) Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonania - wszystkie kable w bruzdach, żadnych rurek w podłodze (oprócz doprowadzenia do wyspy), żadnych puszek ani innego postkomunistycznego dziadostwa. Rozdzielnia, (turbo)router i zawory do podłogówki (dogadane z hydraulikiem), a także sterowniki od ledów znajdą się w spiżarni, aby był do nich wygodny dostęp. Korytarz i łazienki oświetlą wyłącznie paski LED w minimalistycznych profilach Lipod marki Kluś (jeden już zamówiliśmy, aby zobaczyć je "na żywo". Oświetlenie ledowe pojawi się też na zewnątrz, tyle że tam profile wpuścimy w ocieplenie - w podcieniu wejścia i podcieniu przy przeszkleniach tarasu. Gniazd wtykowych planujemy dużo, ale aby jak najmniej z nich było na widoku, a włączniki skupiamy w grupach, aby można było je ująć w estetyczne, u nas akurat poziome ramki. 


Mamy już również wycenę od hydraulika, parter podłogówka, tylko "zimna" spiżarnia i grzejnik w garażu,  poddasze grzejniki + podłogówka i drabinka w łazience, drabinka będzie też w pralni, taki "pas startowy" :). Termostat będzie tylko "na salon", bo przecież sypialnie będą miały grzejniki. 

Płaska część doczekała się w końcu wymurowania attyki, teraz ponownie czekamy na ekipę od dachu.

14Komentarze
Data dodania: 2019-04-09 10:44:00
ja bym jednak przemyślała podłogówkę po całości :) mieszane systemy wychodzą już "z mody" nowoczesne wnętrze i grzejniki jakoś nie idą w parze :) jak macie jeszcze czas to przegadajcie temat. u nas grzejnik tylko w łazience, na prąd ;) jakby nam się zachciało ciepłego ręczniczka ;)
odpowiedz
Data dodania: 2019-04-09 11:42:02
Za bardzo lubimy "przyklejać się" do grzejnika, żeby z nich ostatecznie rezygnować. Będziemy też mieli kocioł niestety na ekogroszek, bo gazu u nas nie ma i chyba nie będzie. Grzejnik też może być dekoracją, tylko czy portfel to wytrzyma :)
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
Data dodania: 2019-04-09 10:52:57
Tynki
skąd ja to znam. U nas też wysypał się tynkarz umawiany pół roku wcześniej na marzec/kwiecień 2019. Przez telefon oznajmił, że on w swoim notatniku ma zapisane Czerwiec. Kopnęliśmy go w tyłek. Chwyciłem telefon i obdzwoniłem wszystkie firmy z olx i ogłoszeń ku mojemu zaskoczeniu co najmniej 4 firmy chciały wchodzić od razu. Jedna zaprosiła mnie na budowę gdzie robili aktualnie tynki i się dogadaliśmy wchodzą teraz w piątek. Z fachowcami tak jest i trzeba to przeboleć. Powodzenia w dalszych pracach oby szło gładko. Pozdrawiamy.
odpowiedz
ela88
Data dodania: 2019-04-09 11:01:55
Ja też początkowo chciałam miec poza podłogowką w całym domu drabinki na ręczniki w obu łazienkach ale po przesortowaniu wszystkich budowlanych stron skłaniam się do grzejników elektrycznych do suszenia ręczników. Ewentualnie po kąpieli rzucę ręcznik na podłogę- marzenie każdego balaganiarza😁. Mam pytanie czy faktycznie tak ciężko kładzie się elektrykę w ceramice? Stoję przed wyborem ceramika czy beton komórkowy i ja skłaniam się do ceramiki A partner nie chce nawet o tym słyszeć własnie ze względu na późniejsze prace wykończeniowe i nieszczęsne szafki w kuchni. Straszy mnie, że przy jakichkolwiek próbach robienia dziur połowę pustaka się rozsypie. Ja mam decydujące słowo ale boję się, że będę słyszała marudzenie do końca życia.
odpowiedz
Data dodania: 2019-04-09 11:45:05
Ciężko nie ciężko, ale my chcemy porządnie. Teoretycznie można położyć to na wierzchu, ale przy tynkach nie ma gwarancji że nie będzie jakiegoś cienia czy grzbietu, szczególnie że tych kabli mamy sporo. Szafki jakoś się powiesi, a jak to babcia mówi "cegła to cegła", a jej też trzeba słuchać
odpowiedz
Odpowiedź do ela88
Data dodania: 2019-04-09 11:10:44
Teraz zauważyłem, że wy też Ostrów także pozdrawiamy sąsiadów :-)
odpowiedz
Data dodania: 2019-04-09 11:48:28
Również pozdrawiamy, powodzenia w budowie! Rozglądaliście się już za drzwiami wejściowymi?
odpowiedz
Odpowiedź do stodola2018
Data dodania: 2019-04-09 17:38:26
bardzo fajny projekt, juz kiedys o tym pisałem :-) i genialne oświetlenie w korytarzu :-) doczytałem się że planujecie oświetlenie liniowe na zewnątrz, my również nad wejściem i nad tarasem, macie może znalezione w sieci te listy led w styropian wtapiane?:) Pozdrawiam,Piotr
odpowiedz
Data dodania: 2019-04-09 17:58:39
Wszystkie listwy LED chyba weźmiemy od firmy Kluś design, a na zewnątrz konkretnie Profil PDS-4-K. Jest przeznaczony konkretnie na zewnątrz, do "wpuszczenia" w styropian. Warto poszperać po sklepach internetowych, bo rozstrzał cenowy jest spory. Dziękujemy za miłe słowa :)
odpowiedz
Odpowiedź do dubi1985
Data dodania: 2019-04-10 07:45:00
dzięki za podpowiedź, my też chcemy takie oświetlenie, nad wejściem i nad garażem :) elewacja już niedługo to muszę zamówić żeby już czekały :)
odpowiedz
Odpowiedź do zagrodowa_moderna
magic
Data dodania: 2019-04-29 18:45:30
kable
Ja też nie wszędzie miałem robione podcięcia na kable, bo to po prostu nie jest potrzebne. Kable idą po ziemi albo przy suficie, wiec można sobie darować bruzdowanie. Wyjątkiem są większe bruzdy na potrzeby rur - tam to już się fizyki nie oszuka. W Porothermie bruzdy zresztą robi się całkiem dobrze, ale wszystko jest kwestią porządnego sprzętu. Mieliśmy takie narzędzie do bruzdowania, które robiło sporo huku, ale też i świetną robotę przy bruzdowaniu :) A przyznam, że nasłuchaliśmy się sporo mitologii, jakoby w Porothermie bruzdowanie to krzyż pański. Nie jest to prawda - wystarczy porządna szlifierka (np. Hilti DCG) i idzie jak trzeba.
odpowiedz
Data dodania: 2019-04-29 20:33:09
Nasz elektryk dostaje niemałego ciśnienia widząc kable idące w rurkach po podłodze albo bezpośrednio po ścianach :D Przyznajemy mu rację, bo po co tworzyć punkty "kolizyjne" - szczególnie jeśli mówimy o kablach na podłodze przy robieniu ogrzewania - fuszerka. A ściany ryje się całkiem dobrze, gorzej było z elementami żelbetowymi, a największy "panel" złożony z 10 włączników i gniazd do rolet wypadł właśnie przy takim słupie i trochę huku było. Na chwilę obecną zostało nam poddasze, tunele tv i obsadzanie puszek, ale już z górki :)
odpowiedz
Odpowiedź do magic
Data dodania: 2019-05-07 22:33:05
Paski LED
Rozwiązanie mega efektywne. Planuje takie w łazience. Cały wasz projekt super, wysoki taras o takiej powierzchni robi wrażenie. Powodzenia dalej
odpowiedz
Data dodania: 2019-05-07 22:33:39
...
efektowne*
odpowiedz

Dach stodoły

Data dodania: 2019-04-05
wyślij wiadomość


Przez ostatnie 8 dni zmagaliśmy się z naszym spedzistym dachem, doprecyzujmy - z dekarzami.
Na pierwszy ogień poszły rynny. Systemowe, firma galeco, do ukrycia w elewacjikolor grafitowy, jak okna. Montaż jednak nas rozczarował - tak samo jak "wczorajsze" drzwi. Maskownice nie licowały, a wnętrze rynny potraktowano niezwykle brutalnie. Była mała "akcja", maskownice poprawili, środek już został, będziemy musieli z tym żyć.

 Potem zaczęto obsadzać okna dachowe (Velux, 3 szybowe, 5 sztuk), a my wraz z elektrykiem wpadliśmy na pomysł odgromówki. Jak widać pomysł doszedł do skutku, z nią nie jest już tak ładnie i minimalistycznie jak miało być, ale jeżeli chcemy trafić w totka to z piorunem też liczyć się powinniśmy. Druty pójdą bezpośrednio po elewacji, nie będziemy ich chować, bo jest to chyba bez sensu (schodzące napięcie może stopić styropianjeżeli drut byłby w środku). Uchwyty na kalenicy były "dorabiane", bo oryginalne podobno nie pasują, a nie mogliśmy sobie pozwolić czasowo na błąd. Kiedy zobaczyliśmy urodę uchwytów w ruch poszło malowanie sprayem :) Koniec końców odgromówka wyszła dobrze.


Z ułożenia dachówki jesteśmy zadowoleni, jest równo, z samej dachówki (ceramicznej creaton domino kolor czarny mat) również, bo nie jest jakoś mocno poodkształcana, mało też było dachówek "do odrzucenia". Za to dachówki krańcowe i kalenicowe są trochę zbyt dekoracyjne jeśli można tak powiedzieć, ale tu wina tylko nasza, bo przy wybieraniu dachówki nie zwróciliśmy na nie uwagi. Najbardziej rozwaliły nas kominki wentylacyjne o  dość specyficznym kształcie :)

 Jutro powstanie wyczekiwany ogniomurek na części płaskiej, a w przyszłym tygodniu weźmiemy się za dach płaski. Elektryk nadal działa, dodajemy kolejne atomowe gniazdowia, mamy też już wycenę i termin hydraulika. Tynkarz nam się jednak wykruszył, więc czeka nas kolejny ciężki tydzień. Ale chyba warto :)4Komentarze
Data dodania: 2019-04-05 21:24:30
Masakra z tymi rynnami. Jesteście absolutnie pewni, że ta fuszerka z biegiem czasu nie rozszczelni się i woda nie będzie Wam podciekać pod ocieplenie?
odpowiedz
Data dodania: 2019-04-05 21:45:35
Co do szczelności się nie boimy, bo sam system daje duży margines bezpieczeństwa. Przynajmniej mamy taką nadzieję. Montaż głównie "leży" od strony estetycznej, oczywiście będziemy mieć na te rynny oko,
odpowiedz
Odpowiedź do blue--bell
Data dodania: 2019-04-06 08:45:28
Co do odgromienia trzeba było brać grafitowy drut. Nikt nie jest skazany na stalowy
odpowiedz
Data dodania: 2019-04-06 09:36:17
Szczerze mówiąc nawet nie wiedzieliśmy o grafitowym drucie, ale to nie jest stalowy, tylko aluminiowy - chyba bardziej elastyczny i lżejszy. Drut z biegiem czasu zaśniedzieje i nie będzie się już tak rzucać w oczy, ale nawet teraz nie wygląda najgorzej
odpowiedz
Odpowiedź do waldinio

(prawie) surowy domknięty

Data dodania: 2019-04-03
wyślij wiadomość

Osiągnęliśmy dziś błogosławiony stan posiadania kluczy do nowego domu. Po 10 tygodniach oczekiwania, (z umownych 6) Ostrowska firma CEZAB zamontowała nam drzwi do kotłowni marki Wiśniowski. Wysokość 215cm, aby licowały z oknem, kolor dobrany pod kolor okien - antracyt quarz, model Eco. Szczerze mówiąc jesteśmy rozczarowani. Nie dosyć, że drzwi już raz jechały na poprawkę, to po poprawce wyglądają niewiele lepiej. Nie załączamy zdjęć skaz, bo nawet nie było chęci się im przyglądać. Jakość nie idzie w parze z ceną, która wygląda jak wygląda chyba tylko ze względu na metkę.

 Nie będziemy ich ponownie reklamować, bo są już potrzebne. We wnętrzu od ponad tygodnia elektryk boruje ściany pod oświetleniowe wymysły, a dekarze kończą dach dwuspadowej części. Na te tematy jednak wypowiemy się wkrótce.

1Komentarze
Data dodania: 2019-04-03 21:09:48
Och wspolczuje wam ale dzieki za informacje na temat firmy z ostrowa ominiemy ja szerokim łukiem
odpowiedz
zagrodowa_moderna
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 24592
Komentarzy: 229
Obserwują: 54
On-line: 9
Wpisów: 65 Galeria zdjęć: 427
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Ostrów Wielkopolski okolice
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2021 styczeń
2020 grudzień
2020 listopad
2020 lipiec
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 202
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 114
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
tarantula.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń